D38999/20WJ37BE
Mfr.Part #
D38999/20WJ37BE
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
Description
CONN RCPT HSG FMALE 37POS PNL MT
Manufacturer :
Souriau-Sunbank by Eaton
Product Category :
Circular Connector Housings
Reach Compliance Code :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Factory Lead Time :
24 Weeks
Datasheets
D38999/20WJ37BE
MIL SERIES CONNECTOR
D38999/20WJ37BE Overview
Currently, it is packaged in MIL SERIES CONNECTOR.
D38999/20WJ37BE Features
D38999/20WJ37BE Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WJ37BE Circular Connectors applications.
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Manufacturer related products
    851 USB CABLE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH FE
    MQUICK MODULE, SEALED, WITH MALE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH MA
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT