D38999/20WJ37AE
Mfr.Part #
D38999/20WJ37AE
Manufacturer
Amphenol Aerospace Operations
Description
CONN RCPT HSNG MALE 37POS PNL MT
Stock
41
In Stock :
41
Manufacturer :
Amphenol Aerospace Operations
Reach Compliance Code :
Unknown
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Factory Lead Time :
24 Weeks
Datasheets
D38999/20WJ37AE
MIL SERIES CONNECTOR
D38999/20WJ37AE Overview
Currently, it is packaged in MIL SERIES CONNECTOR.
D38999/20WJ37AE Features
D38999/20WJ37AE Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WJ37AE Circular Connectors applications.
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Manufacturer related products
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 2.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 5.
    SPLICE HOUSING 1 BAY
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 4.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE SOCKET,
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT