D38999/20WJ37AB
Mfr.Part #
D38999/20WJ37AB
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
Description
CONN RCPT HSG MALE 37POS PNL MT
Manufacturer :
Souriau-Sunbank by Eaton
Reach Compliance Code :
not_compliant
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Factory Lead Time :
24 Weeks
Contact Plating :
Gold
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
D38999/20WJ37AB
MIL SERIES CONNECTOR
D38999/20WJ37AB Overview
A MIL SERIES CONNECTOR package is included with it.
D38999/20WJ37AB Features
D38999/20WJ37AB Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WJ37AB Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Transducer
  • Microcontrollers.
Manufacturer related products
    851 USB CABLE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH FE
    MQUICK MODULE, SEALED, WITH MALE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH MA
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT