D38999/20WJ11BE
Mfr.Part #
D38999/20WJ11BE
Manufacturer
Amphenol Aerospace Operations
Description
CONN RCPT HSG FMALE 11POS PNL MT
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Amphenol Aerospace Operations
Product Category :
Circular Connector Housings
HTS Code :
Orientation :
E
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Type :
For Female Sockets
Datasheets
D38999/20WJ11BE
D38999/20WJ11BE Overview
D38999/20WJ11BE Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
D38999/20WJ11BE Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
D38999/20WJ11BE Circular Connectors applications.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Manufacturer related products
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 2.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 5.
    SPLICE HOUSING 1 BAY
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 4.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE SOCKET,
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT