D38999/20WJ11BB
Mfr.Part #
D38999/20WJ11BB
Manufacturer
Amphenol Aerospace Operations
Description
CONN RCPT HSG FMALE 11POS PNL MT
Stock
133
In Stock :
133
Manufacturer :
Amphenol Aerospace Operations
Olive Drab
Option :
GENERAL PURPOSE
Orientation :
B
Type :
For Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
11 (2 + 9 Power)
Contact Finish - Mating :
NOT SPECIFIED
Gold
Published :
2011
Series :
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Datasheets
D38999/20WJ11BB
D38999/20WJ11BB Overview
D38999/20WJ11BB Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
D38999/20WJ11BB Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
D38999/20WJ11BB Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
Manufacturer related products
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 2.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 5.
    SPLICE HOUSING 1 BAY
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 4.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE SOCKET,
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT