D38999/20WJ11BA
Mfr.Part #
D38999/20WJ11BA
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
Description
CONN RCPT HSG FMALE 11POS PNL MT
Stock
299
In Stock :
299
Manufacturer :
Souriau-Sunbank by Eaton
No
Published :
2011
Type :
For Female Sockets
Non-RoHS Compliant
Contact Finish - Mating :
NOT SPECIFIED
No
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
D38999/20WJ11BA
D38999/20WJ11BA Overview
D38999/20WJ11BA Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
D38999/20WJ11BA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
D38999/20WJ11BA Circular Connectors applications.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
Manufacturer related products
    851 USB CABLE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH FE
    MQUICK MODULE, SEALED, WITH MALE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH MA
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT