D38999/20WH32SD
Mfr.Part #
D38999/20WH32SD
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
Description
MILDTL 38999 III WALL MOUNT
Manufacturer :
Souriau-Sunbank by Eaton
Orientation :
D
Current Rating (Amps) :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
D38999/20WH32SD
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 32 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded
D38999/20WH32SD Overview
D38999/20WH32SD Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III series
D38999/20WH32SD Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WH32SD Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
Manufacturer related products
    851 USB CABLE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH FE
    MQUICK MODULE, SEALED, WITH MALE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH MA
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER