D38999/20WH32SC
Mfr.Part #
D38999/20WH32SC
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
Description
D38999/20WH32SC
Manufacturer :
Souriau-Sunbank by Eaton
Orientation :
C
Current Rating (Amps) :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
D38999/20WH32SC
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 32 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded
D38999/20WH32SC Overview
D38999/20WH32SC Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III series
D38999/20WH32SC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WH32SC Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
Manufacturer related products
    851 USB CABLE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH FE
    MQUICK MODULE, SEALED, WITH MALE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH MA
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER