D38999/20WH32PN
Mfr.Part #
D38999/20WH32PN
Manufacturer
Corsair
Description
D38999/20WH32PN
Manufacturer :
Corsair
Orientation :
N (Normal)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating (Amps) :
7.5A
Datasheets
D38999/20WH32PN
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 32 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded
D38999/20WH32PN Overview
D38999/20WH32PN Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III series
D38999/20WH32PN Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WH32PN Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER