D38999/20WH32PD
Mfr.Part #
D38999/20WH32PD
Manufacturer
Corsair
Description
D38999/20WH32PD
Manufacturer :
Corsair
Orientation :
D
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating (Amps) :
7.5A
Datasheets
D38999/20WH32PD
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 32 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded
D38999/20WH32PD Overview
D38999/20WH32PD Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III series
D38999/20WH32PD Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WH32PD Circular Connectors applications.
  • Military Technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER