D38999/20WH32BN
Mfr.Part #
D38999/20WH32BN
Manufacturer
Conesys
Description
CONN RCPT FMALE 32POS CRIMP
Stock
4
In Stock :
4
Manufacturer :
Conesys
Product Category :
Circular Connector Assemblies
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Gold
Reach Compliance Code :
not_compliant
Datasheets
D38999/20WH32BN
Conesys D38999/20WH32BN
MIL SERIES CONNECTOR
D38999/20WH32BN Overview
Packaging for this item is MIL SERIES CONNECTOR.
D38999/20WH32BN Features
D38999/20WH32BN Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WH32BN Circular Connectors applications.
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Rotary encoder
  • Displaying
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER