D38999/20WH32BB
Mfr.Part #
D38999/20WH32BB
Manufacturer
Conesys
Description
CONN RCPT FMALE 32POS CRIMP
Manufacturer :
Conesys
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Datasheets
D38999/20WH32BB
Conesys D38999/20WH32BB
MIL SERIES CONNECTOR
D38999/20WH32BB Overview
A MIL SERIES CONNECTOR package is included with it.
D38999/20WH32BB Features
D38999/20WH32BB Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WH32BB Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER