D38999/20WH32BA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D38999/20WH32BA
Manufacturer
Conesys
Description
CONN RCPT FMALE 32POS CRIMP
Stock
4
In Stock :
4
Manufacturer :
Conesys
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
24 Weeks
Contact Plating :
Gold
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
not_compliant
Datasheets
D38999/20WH32BA
Conesys D38999/20WH32BA
MIL SERIES CONNECTOR
D38999/20WH32BA Overview
The product comes in a package of MIL SERIES CONNECTOR.
D38999/20WH32BA Features
D38999/20WH32BA Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WH32BA Circular Connectors applications.
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER