D38999/20WH32AA
Mfr.Part #
D38999/20WH32AA
Manufacturer
Conesys
Description
CONN RCPT MALE 32POS CRIMP
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Conesys
Factory Lead Time :
24 Weeks
Contact Plating :
Gold
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Reach Compliance Code :
not_compliant
Datasheets
D38999/20WH32AA
Conesys D38999/20WH32AA
MIL SERIES CONNECTOR
D38999/20WH32AA Overview
Packaging for this item is MIL SERIES CONNECTOR.
D38999/20WH32AA Features
D38999/20WH32AA Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WH32AA Circular Connectors applications.
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER