D38999/20WH21JB
Mfr.Part #
D38999/20WH21JB
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN RCPT FMALE 21POS GOLD CRIMP
Manufacturer :
Orientation :
B
Cadmium
Reach Compliance Code :
not_compliant
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating (Amps) :
13A
Bulk
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Datasheets
D38999/20WH21JB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded