D38999/20WH21JA
Mfr.Part #
D38999/20WH21JA
Manufacturer
Corsair
Description
D38999/20WH21JA
Manufacturer :
Corsair
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps) :
13A
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Unknown
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
D38999/20WH21JA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded
D38999/20WH21JA Overview
D38999/20WH21JA Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III, DTS series
D38999/20WH21JA Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
D38999/20WH21JA Circular Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER