D38999/20WG41HE
Mfr.Part #
D38999/20WG41HE
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN RCPT MALE 41POS GOLD CRIMP
Manufacturer :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
No
Reach Compliance Code :
not_compliant
Orientation :
E
REACH SVHC :
No SVHC
Current Rating (Amps) :
7.5A
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
D38999/20WG41HE
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded