D38999/20WF32SBL
Mfr.Part #
D38999/20WF32SBL
Manufacturer
Corsair
Description
D38999/20WF32SBL
Manufacturer :
Corsair
Product Category :
Circular Connector Housings
Threaded
Insert Material :
Thermoplastic
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
yes
Note :
Contacts Not Included
Shielding :
Unshielded
Series :
Military, MIL-DTL-38999 Series III
Mounting Type :
Panel Mount
Option :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Flanges, Panel
Housing Color :
Environment Resistant
Contact Shape :
Circular
Contact Type :
Crimp
Type :
For Female Sockets
Empty Shell :
yes
Pbfree Code :
Orientation :
B
Connector Type :
Receptacle Housing
Filter Feature :
Contact Size :
20
Datasheets
D38999/20WF32SBL
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Cadmium 32 Positions Bulk Threaded Unshielded Contacts Not Included Military, MIL-DTL-38999 Series III
D38999/20WF32SBL Overview
D38999/20WF32SBL Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III series
D38999/20WF32SBL Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WF32SBL Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT