D38999/20WF28JD
Mfr.Part #
D38999/20WF28JD
Description
D38999/20WF28JD
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
D
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
D38999/20WF28JD
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Cadmium 28 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
D38999/20WF28JD-LC Overview
D38999/20WF28JD-LC Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
D38999/20WF28JD-LC Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
D38999/20WF28JD-LC Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER