D38999/20WF18BD
Mfr.Part #
D38999/20WF18BD
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
Description
CONN RCPT HSG FMALE 18POS PNL MT
Manufacturer :
Souriau-Sunbank by Eaton
Product Category :
Circular Connector Housings
Reach Compliance Code :
Unknown
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
24 Weeks
Datasheets
D38999/20WF18BD
MIL SERIES CONNECTOR
D38999/20WF18BD Overview
It comes in MIL SERIES CONNECTOR packaging.
D38999/20WF18BD Features
D38999/20WF18BD Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WF18BD Circular Connectors applications.
  • Audio/Video devices
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
Manufacturer related products
    851 USB CABLE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH FE
    MQUICK MODULE, SEALED, WITH MALE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH MA
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT