D38999/20WF18BB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D38999/20WF18BB
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
Description
CONN RCPT HSG FMALE 18POS PNL MT
Manufacturer :
Souriau-Sunbank by Eaton
Product Category :
Circular Connector Housings
Reach Compliance Code :
not_compliant
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Contact Plating :
Gold
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
24 Weeks
HTS Code :
Datasheets
D38999/20WF18BB
MIL SERIES CONNECTOR
D38999/20WF18BB Overview
This product is packaged in a MIL SERIES CONNECTOR box.
D38999/20WF18BB Features
D38999/20WF18BB Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WF18BB Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    851 USB CABLE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH FE
    MQUICK MODULE, SEALED, WITH MALE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH MA
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT