D38999/20WF18AD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D38999/20WF18AD
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
Description
CONN RCPT HSG MALE 18POS PNL MT
Manufacturer :
Souriau-Sunbank by Eaton
Product Category :
Circular Connector Housings
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Factory Lead Time :
24 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
D38999/20WF18AD
MIL SERIES CONNECTOR
D38999/20WF18AD Overview
The packaging contains MIL SERIES CONNECTOR.
D38999/20WF18AD Features
D38999/20WF18AD Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WF18AD Circular Connectors applications.
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    851 USB CABLE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH FE
    MQUICK MODULE, SEALED, WITH MALE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH MA
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT