D38999/20WF18AD
Mfr.Part #
D38999/20WF18AD
Manufacturer
Amphenol Aerospace Operations
Description
CONN RCPT HSNG MALE 18POS PNL MT
Stock
3
In Stock :
3
Manufacturer :
Amphenol Aerospace Operations
Factory Lead Time :
24 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Datasheets
D38999/20WF18AD
MIL SERIES CONNECTOR
D38999/20WF18AD Overview
The packaging contains MIL SERIES CONNECTOR.
D38999/20WF18AD Features
D38999/20WF18AD Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WF18AD Circular Connectors applications.
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
Manufacturer related products
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 2.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 5.
    SPLICE HOUSING 1 BAY
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 4.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE SOCKET,
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT