D38999/20WF18AC
Mfr.Part #
D38999/20WF18AC
Description
CONN RCPT HSG MALE 18POS PNL MT
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Factory Lead Time :
24 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Gold
Reach Compliance Code :
not_compliant
Datasheets
D38999/20WF18AC
MIL SERIES CONNECTOR
D38999/20WF18AC Overview
Currently, it is packaged in MIL SERIES CONNECTOR.
D38999/20WF18AC Features
D38999/20WF18AC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WF18AC Circular Connectors applications.
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT