D38999/20WF18AC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D38999/20WF18AC
Manufacturer
Amphenol Aerospace Operations
Description
CONN RCPT HSNG MALE 18POS PNL MT
Stock
3
In Stock :
3
Manufacturer :
Amphenol Aerospace Operations
Product Category :
Circular Connector Housings
HTS Code :
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Contact Plating :
Gold
Reach Compliance Code :
not_compliant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
24 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
D38999/20WF18AC
MIL SERIES CONNECTOR
D38999/20WF18AC Overview
Currently, it is packaged in MIL SERIES CONNECTOR.
D38999/20WF18AC Features
D38999/20WF18AC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WF18AC Circular Connectors applications.
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 2.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 5.
    SPLICE HOUSING 1 BAY
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 4.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE SOCKET,
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT