D38999/20WF11SB-LC
Mfr.Part #
D38999/20WF11SB-LC
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN RCPT HSG FMALE 11POS PNL MT
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
Contact Plating :
Non-RoHS Compliant
D38999/20WF11SB-LC Overview
D38999/20WF11SB-LC Features
D38999/20WF11SB-LC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WF11SB-LC Circular Connectors applications.
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT