D38999/20WD18JC
Mfr.Part #
D38999/20WD18JC
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD CRIMP
Manufacturer :
Current Rating (Amps) :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Self Locking
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
10 Weeks
Orientation :
C
Mounting Feature :
Flange
Option :
GENERAL PURPOSE
Filter Feature :
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Datasheets
D38999/20WD18JC
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 18 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded