D38999/20SH99PAL
Mfr.Part #
D38999/20SH99PAL
Manufacturer
Corsair
Package / Case
TO-220
Datasheet
Download
Description
D38999/20SH99PAL
Manufacturer :
Corsair
Product Category :
Circular Connector Housings
Base Product Number :
D38999/20SH
Tolerance :
±1%
Series :
AP821
Resistance :
50Ω
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Technology :
Non-Inductive Film
Lead Pitch :
5.34mm
Minimum Operating Temperature :
-65°C
Maximum Operating Temperature :
+150°C
Product Status :
Active
Package :
Bag
Power Rating :
20W
Package/Case :
TO-220
Datasheets
D38999/20SH99PAL
D38999/20SH99PAL Overview
Specifically, it is one of the products in the AP821 Series.
D38999/20SH99PAL Features
AP821 series
D38999/20SH99PAL Applications
There are a lot of Corsair
D38999/20SH99PAL Circular Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT