D38999/20MF11PD-LC
Mfr.Part #
D38999/20MF11PD-LC
Description
CONN RCPT HSG MALE 11POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
D38999/20MF11PD-LC
D38999/20MF11PD-LC Overview
D38999/20MF11PD-LC Features
D38999/20MF11PD-LC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20MF11PD-LC Circular Connectors applications.
  • Audio/Video devices
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT