D38999/20ME26SB
Mfr.Part #
D38999/20ME26SB
Description
D38999/20ME26SB
Shell Finish :
Nickel
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
Military, MIL-DTL-38999 Series III
26
Insert Material :
Thermoplastic
Backshell Type :
Solid
Orientation :
B
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Threaded
Current Rating (Amps) :
7.5A
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
D38999/20ME26SB
Receptacle, Female Sockets Composite Panel Mount 26 Positions Crimp Gold Nickel Bulk B Threaded
D38999/20ME26SB Overview
D38999/20ME26SB Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III series
D38999/20ME26SB Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20ME26SB Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER