D38999/20KF18BA
Mfr.Part #
D38999/20KF18BA
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
Description
CONN RCPT HSG FMALE 18POS PNL MT
Manufacturer :
Souriau-Sunbank by Eaton
Product Category :
Circular Connector Housings
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
24 Weeks
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Datasheets
D38999/20KF18BA
MIL SERIES CONNECTOR
D38999/20KF18BA Overview
Packaging is MIL SERIES CONNECTOR.
D38999/20KF18BA Features
D38999/20KF18BA Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20KF18BA Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Manufacturer related products
    851 USB CABLE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH FE
    MQUICK MODULE, SEALED, WITH MALE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH MA
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT