D38999/20KD15SE-LC
Mfr.Part #
D38999/20KD15SE-LC
Manufacturer
Amphenol Aerospace Operations
Description
CONN RCPT HSG FMALE 15POS PNL MT
Manufacturer :
Amphenol Aerospace Operations
ROHS3 Compliant
D38999/20KD15SE-LC Overview
D38999/20KD15SE-LC Features
D38999/20KD15SE-LC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20KD15SE-LC Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Manufacturer related products
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 2.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 5.
    SPLICE HOUSING 1 BAY
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 4.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE SOCKET,
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT