D38999/20JJ37BA
Mfr.Part #
D38999/20JJ37BA
Description
CONN RCPT HSG FMALE 37POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
Factory Lead Time :
24 Weeks
Contact Plating :
Datasheets
D38999/20JJ37BA
D38999/20JJ37BA Overview
D38999/20JJ37BA Features
D38999/20JJ37BA Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20JJ37BA Circular Connectors applications.
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT