D38999/20FF28SDL
Mfr.Part #
D38999/20FF28SDL
Manufacturer
Corsair
Description
CONNECTOR
Manufacturer :
Corsair
Orientation :
D
Type :
For Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Datasheets
D38999/20FF28SDL
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Electroless Nickel 28 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
D38999/20FF28SD-LC Overview
D38999/20FF28SD-LC Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
D38999/20FF28SD-LC Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
D38999/20FF28SD-LC Circular Connectors applications.
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT