D331G47U2JH63J5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D331G47U2JH63J5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 100V U2J RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
330pF
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
Lead Diameter :
600 µm
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated AC :
100V
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Series :
D
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Termination :
Radial
Temperature Coefficient :
U2J
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Mounting Type :
Through Hole
REACH SVHC :
Unknown
Lead/Base Style :
Kinked
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Bulk
Temperature Characteristics Code :
U2J
Lead Length :
30mm
Tolerance :
±2%
Mount :
Through Hole
Composition :
Ceramic
Lead Pitch :
5mm
ECCN Code :
EAR99
Depth :
3.5mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
Wire
Multilayer :
No
Size Code :
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Number of Pins :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
D331G47U2JH63J5R
Vishay D331G47U2JH63J5R
D 330pF Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.472Dia 12.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc