D272K25Y5PH6UJ5R
Mfr.Part #
D272K25Y5PH6UJ5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Description
CAP CER 2700PF 100V Y5P RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±10%
Capacitance :
2700pF
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Package / Case :
Radial, Disc
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Mounting Type :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-30°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead/Base Style :
Kinked
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Box (TB)
Series :
D
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Temperature Coefficient :
Y5P B
Size / Dimension :
0.256Dia 6.50mm
Datasheets
D272K25Y5PH6UJ5R
Vishay D272K25Y5PH6UJ5R
D 2700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.256Dia 6.50mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc