D222M25Z5UL63J5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D222M25Z5UL63J5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 500V Z5U RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Published :
Temperature Characteristics Code :
Z5U
Series :
D
Mount :
Through Hole
Dielectric Material :
Ceramic
Size Code :
Packaging :
Bulk
Height :
6.5mm
Package / Case :
Radial, Disc
Temperature Coefficient :
Z5U
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±20%
Width :
4mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Termination :
Radial
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.256Dia 6.50mm
Voltage - Rated :
500V
Terminal Shape :
Wire
Length :
5mm
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead/Base Style :
Kinked
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Terminal Pitch :
5mm
Multilayer :
No
Capacitance :
2200pF
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
D222M25Z5UL63J5R
Vishay D222M25Z5UL63J5R
D 2200pF 500V Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.256Dia 6.50mm -30°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc