D220G25C0GL65J5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D220G25C0GL65J5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Termination :
Radial
Capacitance :
22pF
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
D
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Mounting Type :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.256Dia 6.50mm
Lead/Base Style :
Kinked
Tolerance :
±2%
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Mount :
Through Hole
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
D220G25C0GL65J5R
Vishay D220G25C0GL65J5R
D 22pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.256Dia 6.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
D220G25C0GL65J5R Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.256Dia 6.50mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.5.0038mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
D220G25C0GL65J5R Features
a size/dimension of 0.256Dia 6.50mm