D181G39C0GH63L2R
Mfr.Part #
D181G39C0GH63L2R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
D
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Published :
Lead/Base Style :
Straight
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Package / Case :
Radial, Disc
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
180pF
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
Lead Style :
Straight
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
D181G39C0GH63L2R
Vishay D181G39C0GH63L2R
D 180pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.394Dia 10.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
D181G39C0GH63L2R Overview
A 0.394Dia 10.00mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
D181G39C0GH63L2R Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm