D150J20C0GH6UL5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D150J20C0GH6UL5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Lead Style :
Straight
Capacitance :
15pF
Lead/Base Style :
Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Radiation Hardening :
No
Series :
D
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
Radial
Package / Case :
Radial, Disc
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
C0G
Mount :
Through Hole
Lead Pitch :
5.0038mm
Datasheets
D150J20C0GH6UL5R
Vishay D150J20C0GH6UL5R
D 15pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.197Dia 5.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
D150J20C0GH6UL5R Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.197Dia 5.00mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 5.0038mm.
D150J20C0GH6UL5R Features
a size/dimension of 0.197Dia 5.00mm