D121K20Y5PH6TL2R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D121K20Y5PH6TL2R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 100V Y5P RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Contact Plating :
Lead, Nickel
Voltage - Rated :
100V
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-30°C
Capacitance :
120pF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Package / Case :
Radial, Disc
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead/Base Style :
Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
Y5P B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
D
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Pitch :
2.4892mm
Mount :
Through Hole
Datasheets
D121K20Y5PH6TL2R
Vishay D121K20Y5PH6TL2R
D 120pF 100V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.197Dia 5.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc