D121G33U2JH6UJ5R
Mfr.Part #
D121G33U2JH6UJ5R
Description
CAP CER 120PF 100V U2J RADIAL
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
U2J
Capacitance :
120pF
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.335Dia 8.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Published :
Lead Pitch :
5.0038mm
Datasheets
D121G33U2JH6UJ5R
Vishay D121G33U2JH6UJ5R
D 120pF 100V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.335Dia 8.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
D121G33U2JH6UJ5R Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.335Dia 8.50mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is U2J.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 5.0038mm.
D121G33U2JH6UJ5R Features
a size/dimension of 0.335Dia 8.50mm