D121G33U2JH63L2R
Mfr.Part #
D121G33U2JH63L2R
Description
CAP CER 120PF 100V U2J RADIAL
Voltage - Rated :
100V
Lead/Base Style :
Straight
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.335Dia 8.50mm
Published :
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Style :
Straight
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Capacitance :
120pF
Max Operating Temperature :
125°C
GENERAL PURPOSE
Contact Plating :
Lead, Nickel
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
U2J
Datasheets
D121G33U2JH63L2R
Vishay D121G33U2JH63L2R
D 120pF 100V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.335Dia 8.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
D121G33U2JH63L2R Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.335Dia 8.50mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is U2J.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 2.4892mm.
D121G33U2JH63L2R Features
a size/dimension of 0.335Dia 8.50mm