D103M43Z5UL63L6R
Mfr.Part #
D103M43Z5UL63L6R
Description
CAP CER 10000PF 500V Z5U RADIAL
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Voltage - Rated DC :
500V
Published :
Contact Plating :
Tin
Lead Pitch :
6.4mm
Diameter :
11mm
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
10 Weeks
Composition :
Ceramic
Tolerance :
±20%
Lead Diameter :
600 µm
Thickness :
3.5mm
Lead/Base Style :
Straight
Lead Spacing :
0.252 6.40mm
Series :
D
Dielectric :
Z5U
Mount :
Through Hole
REACH SVHC :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
10°C
Package / Case :
Radial, Disc
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
85°C
Temperature Coefficient :
Z5U
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Capacitance :
10000pF
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
D103M43Z5UL63L6R
Vishay D103M43Z5UL63L6R
D 10000pF 500V Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.433Dia 11.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc