D102K29X7RL6VJ5R
Mfr.Part #
D102K29X7RL6VJ5R
Description
CAP CER 1000PF 500V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.295Dia 7.50mm
Contact Plating :
Lead, Nickel
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
D102K29X7RL6VJ5R
Vishay D102K29X7RL6VJ5R
D 1000pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.295Dia 7.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc