D101J25SL0L6TJ5R
Mfr.Part #
D101J25SL0L6TJ5R
Description
CAP CER 100PF 500V SL RADIAL
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.256Dia 6.50mm
Published :
Voltage - Rated :
500V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
SL
Capacitance :
100pF
Datasheets
D101J25SL0L6TJ5R
Vishay D101J25SL0L6TJ5R
D 100pF 500V Ceramic Capacitor ±5% SL 0.256Dia 6.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc