D100J20C0GF63J5R
Mfr.Part #
D100J20C0GF63J5R
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Tolerance :
±5%
Terminal Pitch :
5mm
Packaging :
Bulk
Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
Wire
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Series :
D
Radiation Hardening :
No
Published :
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
HTS Code :
Length :
5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Width :
4mm
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Lead Pitch :
5.0038mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Multilayer :
No
Pbfree Code :
yes
Height :
10mm
Dielectric :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
D100J20C0GF63J5R
Vishay D100J20C0GF63J5R
D 10pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.197Dia 5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
D100J20C0GF63J5R Overview
A program's size/dimension is 0.197Dia 5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 5.0038mm.
D100J20C0GF63J5R Features
a size/dimension of 0.197Dia 5.00mm