D100G20U2JL6TJ5R
Mfr.Part #
D100G20U2JL6TJ5R
Description
CAP CER 10PF 500V U2J RADIAL
Through Hole
Multilayer :
No
JESD-609 Code :
e3
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Temperature Coefficient :
U2J
Capacitance :
10pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Pitch :
5mm
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Radiation Hardening :
No
Lead Pitch :
5.0038mm
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
Ceramic
Size Code :
Width :
4mm
Height :
5mm
Temperature Characteristics Code :
U2J
Tolerance :
±2%
Packing Method :
TR, 14 INCH
Length :
5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Published :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
D
Contact Plating :
Tin
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
D100G20U2JL6TJ5R
Vishay D100G20U2JL6TJ5R
D 10pF 500V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.197Dia 5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc