CYF4L6-60V/BL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CYF4L6-60V/BL
Manufacturer
Altech Corporation
Description
DIN TERM BLK SCREW FUSE LED
Stock
65
In Stock :
65
Manufacturer :
Altech Corporation
Product Category :
Din Rail, Channel
Termination Style :
Screw
Series :
CY
Voltage - UL :
600V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Width :
6.0mm
Wire Gauge or Range - AWG :
10-24 AWG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Color :
Black
Number of Levels :
1
Feature :
LED Indicator
Current - IEC :
10A
Wire Gauge or Range - mm² :
0.2-4mm2
Disconnect Type :
Fuse
Factory Lead Time :
6 Weeks
Number of Positions :
2
Stripping Length :
10mm
Type :
Disconnect
Fuse Type :
5mm x 20mm, 5mm x 25mm
Voltage - IEC :
1000V