CY7C4021KV13-600FCXC
Mfr.Part #
CY7C4021KV13-600FCXC
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
361-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 361FCBGA
Stock
50
In Stock :
50
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Package / Case :
361-BBGA, FCBGA
Memory Width :
18
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Supply :
1.1V~1.3V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.34V
Mounting Type :
Surface Mount
Memory Density :
75497472 bit
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height Seated (Max) :
2.765mm
Memory Size :
72Mb 4M x 18
Width :
21mm
Memory Interface :
Parallel
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
361
ECCN Code :
3A991.B.2.A
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Memory Format :
SRAM
Number of Functions :
1
HTS Code :
Length :
21mm
Packaging :
Tray
Organization :
4MX18
Supply Voltage :
1.3V
Memory Type :
Volatile
Published :
2003
Terminal Position :
BOTTOM
Clock Frequency :
600MHz
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.26V
Terminal Pitch :
1mm